Hardwarové nároky na provoz WinTalkeru


WinTalker je softwarový hlasový výstup, který vyžaduje ke své činnosti nainstalovanou zvukovou kartu ve vašem používaném prostředí MS Windows 95, 98, ME, XP.
Nároky na zvukovou kartu jsou v podstatě minimální, postačí monofonní 8 bitová zvuková karta. V současné době neexistuje na trhu karta, která by tyto požadavky nesplňovala, avšak na tomto zařízení není vhodné maximálně šetřit, protože velmi levné typy zvukových karet relativně dost šumí a mají i další nedostatky.
U systémů MS Windows 95 OSR2, MS Windows 98 a MS Windows Millenium můžete rovněž využít pro hlasový výstup reproduktory připojené přes USB rozhraní.
Protože WinTalker simuluje některé funkce myši, je vhodné mít v systému rovněž nainstalované libovolné ukazovací zařízení.
Nároky na výkon počítače jsou z hlediska WinTalkeru rovněž minimální. Instalace nezabere na disku více než 4 MB a obdobně v paměti RAM.
Pro 32 bitový systém MS Windows 95 doporučujeme minimálně 486 100 MHz s RAM 16 MB a výše a pro systém MS Windows 98 a ME jsou tyto nároky přibližně dvojnásobné, avšak nikoliv z hlediska zátěže systému WinTalkerem, ale plynou z nároků prostředí.
Výše uvedené požadavky jsou však opravdu provozním minimem, protože je třeba mít na paměti, že 16 MB RAM příliš neznamená a obdobně to platí o 486 100 Mhz.
Doporučujeme však počítač s výkonem vyšším než Pentium 300 MHz a paměť RAM o velikosti od 64 MB a výše a v případě počítače s operačním systémem MS Windows XP by měl počítač být opatřený procesorem o taktu minimálně 600 MHz a pamětí RAM o velikosti nejméně 128 MB.

Úvodní strana Ke stažení O softwarové výbavě
Řešení potíží Historie produktu Nastavení prostředí
Funkce WinTalkeru Makrofunkce Ostatní weby